Marketing treści

Lemur Studio > Marketing treści

Wysokiej jakości treści oraz ich umiejętna dystrybucja to podstawa skutecznego marketingu w sieci. Angażujący content na stronie zachęci klientów do poznania oferty bliżej, ale także ułatwi odszukanie Twojej firmy w wyszukiwarce. Postaw na wielopłaszczyznowe podejście oraz połącz benefity płynące z atrakcyjnych treści dopasowanych do konkretnej grupy odbiorców z wysokimi pozycjami w wyszukiwarce Google.

Content marketing – co to jest?

Jest to jedna ze strategii marketingu, która polega na produkcji treści, nie tylko tekstów, ale także między innymi grafik, czy audiobooków oraz kierowanie ich do sprecyzowanych grup odbiorców. Poprzez ten zabieg budowana jest świadomość marki oraz jej wizerunek jako eksperta w danej dziedzinie. Działania związane z content marketingiem powinny cechować się długofalową strategią oraz systematycznością. Trzeba pamiętać, że odpowiednio zaprojektowane kroki pozwolą Ci stworzyć silną markę rozpoznawalną w sieci. Content marketing to jedno z narzędzi pozycjonowania, które z roku na rok zyskuje coraz większe znaczenie…

Czy warto inwestować w marketing treści?

Prowadzenie bloga, poradnika czy tworzenia infografik ma wiele zalet. Systematycznie udostępniając w sieci ciekawe materiały, możesz stworzyć bazę informacji, które będą kopalnią wiedzy dla klientów. Co więcej, rzetelnie stworzony content wraz z jego optymalizacją zgodnie z wytycznymi Google polepsza Twoją widoczność w sieci. Strona zawierająca ciekawe i przydatne informacje zawsze pozytywnie oddziałuje na sprzedaż, ponieważ konsumenci w łatwy sposób znajdują to, po co przyszli, a także zostają tam na dłużej. W połączeniu z optymalizacją pod wyszukiwarki otrzymujemy witrynę, która chętnie odwiedzana jest przez bota Google, co w rezultacie daje wysoką widoczność Twojej marki w internecie.

Jakość treści na stronie a widoczność w sieci

Regularna aktualizacja treści na stronie jest pozytywnie odbierana przez algorytmy wyszukiwarek. Strona internetowa, które stale się rozwija i poszerza bazę opisów produktów, czy artykułów eksperckich znacznie lepiej rankuje w rankingach pozycji. Nie ignoruj zatem roli treści na stronie. Dodawanie nowych treści do strony zwiększa ilość słów kluczowych, na które Twoja witryna jest widoczna w sieci. Dzięki temu masz większe szanse wyprzedzić konkurencję i dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców zainteresowanych ofertą. Precyzyjny komunikat wysyłany za pomocą content marketingu sprawi, że więcej osób dowie się o istnieniu Twojej firmy. Treści na blogu czy podstronach zawsze należy przygotowywać na podstawie analizy słów kluczowych, na co zwracamy szczególną uwagę przy tworzeniu contentu.

Copywriting SEO

Tworzenie treści pod pozycjonowanie to specyficzna dziedzina copywritingu, gdzie frazy oraz struktura nagłówków zaprojektowane są w oparciu o analizę widoczności, oraz działań konkurencji. Teksty SEO powinny precyzyjnie odpowiadać na potrzeby użytkowników i odpowiadać na konkretne pytania, które codziennie stawiają sobie internauci. Badając, które frazy są najbardziej popularne, możemy określić, co jest najważniejsze dla danej grupy docelowej w konkretnej branży. Jest to bardzo istotne, ponieważ każda firma jest inna i wymaga przeprowadzenia nowej analizy, która odpowie na pytanie, jakiego rodzaju content należy produkować, aby zwiększyć ruch organiczny na stronie.

Jak wykorzystać treści na stronie?

Jak już wcześniej wspomniano content marketing nie jedno ma imie i może występować w różnych formach. Od bloga eksperckiego po podcast czy ebook. Z punktu widzenia SEO efekty widoczne są najszybciej poprzez publikację artykułów oraz budowanie stron typu landing page. W dzisiejszych czasach blog firmowy to absolutne must have. Musisz pamiętać, że nie wystarczy mieć bloga, żeby dzięki niemu zaistnieć. Potrzebna jest przemyślana strategia podparta danymi oraz regularność w jego rozbudowie. Wiele firm porzuca regularne publikacje już po kilku miesiącach od powstania strony, co jest dużym błędem. Żeby nie stracić potencjału, który daje platforma, jaką jest strona internetowa, warto tworzenie treści powierzyć osobom, które dysponują doświadczeniem w tej dziedzinie oraz narzędziami do mierzenia efektów pracy copywriterów.

Co, jeżeli na Twojej stronie jest duża ilość treści, a pozycje nadal są daleko poza Top 10? Każda treść znajdująca się w obrębie witryny powinna być odpowiednio zoptymalizowana pod wytyczne Googla. Jeżeli teksty nie mają odpowiedniej struktury, zawierającej nagłówki Hx, a sama treść nie jest nasycona frazami kluczowymi, będzie trudno konkurować z innymi stronami. Aby uniknąć takich sytuacji, trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów. Istotny jest temat, długość dobranie i nasycenia fraz, czy też odpowiednie uzupełnienie meta tagów oraz linkowanie wewnętrzne. To podstawowe elementy, które wpływają na to, czy konkretna strona będzie zaindeksowana przez Google oraz pojawi się na wysokich pozycjach. Nie można także ignorować roli samej budowy strony i jej działania. Błędy w kodzie, wolne ładowanie się podstron może znacznie utrudnić proces pozycjonowania. Jeżeli nie masz pewności czy aspekty techniczne spełniają zalecenia Googla, warto przeprowadzić audyt. Dzięki temu sprawdzisz, na czym musisz skupić się najbardziej i ile pracy jeszcze przed Tobą. SEO i content marketing to działania, które przynoszą efekt tylko, jeżeli będą one długofalowe. Jednorazowe dodanie treści nie przyniesie pożądanego efektu. Zainwestuj w treści, które tworzone są w oparciu o konkretne dane i analizę konkurencji.