Sklepy PrestaShop

Lemur Studio > Sklepy PrestaShop

  Podaj nazwę swojej domeny, aby uzyskać darmową konsultację.

  Imię (mile widziane)

  Telefon (mile widziany)
  Dostępne technologie

  Kiedy podejmujesz decyzję o stworzeniu sklepu internetowego dla swojej firmy stajesz przed bardzo trudnym i wielokierunkowym wyborem. Dostępnych technologii i rozwiązań jest bardzo dużo, ale jaka najlepiej sprawdzi się w Twoim wypadku? Warto dobrze zastanowić się nad odpowiedzią na to pytanie i bardzo dokładnie przeanalizować różne możliwe rozwiązania oraz kierunki w których chciałbyś rozwijać swój biznes. Każdy wybór wiąże się z zaletami i pewnymi wadami, a technologia którą wybierzesz będzie miała kluczowe znaczenie dla komfortu Twojej pracy oraz efektywności w sprzedaży i późniejszej promocji Twojej platformy w sieci, zarówno w ramach pozycjonowania, jak i kampanii płatnych.

  Dostarczamy całość procesu.
  Od projektu graficznego strony, po jej promocję

  Łączymy te obszary, ponieważ już na etapie tworzenia projektu strony/sklepu, nasz grafik weźmie pod uwagę dobre praktyki SEO i UX. Dzięki temu kolejne etapy pracy, związane ze zwiększaniem widoczności organicznej będą dużo szybsze i łatwiejsze, dzięki czemu szybciej zaczniesz zarabiać na swoim biznesie, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

  o

  Sklepy oparte na modelu SaaS

  Są bardzo często wyborem osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-commerce. Polegają na zbudowaniu swojego sklepu w oparciu o jeden z kilku dostępnych szablonów na platformie firmy, która dostarcza usługę. Początkujący przedsiębiorca z pewnością doceni, że nie musi z góry ponosić kosztów stworzenia całego sklepu na dedykowanym silniku lub rozwiązaniu open-source, a do płacenia – pozostaje mu jedynie miesięczny abonament. Firma dostarczająca usługę SaaS zajmie się utrzymaniem Waszego sklepu na swoich serwerach, co daje Wam praktycznie gwarancję jego niezawodności. Wadą tego typu rozwiązań jest fakt, że nad platformą nie ma pełnej kontroli. Naniesienie różnego rodzaju poprawek graficznych, czy też funkcjonalnych w działaniu sklepu jest procesem bardzo często długotrwałym, a za każdą (nawet najmniejszą) zmianę w tych obszarach będziecie musieli słono zapłacić. Warto także dodać kilka słów o tym, jak rozwiązanie oparte na modelu SaaS ma się do pozycjonowania. W wielu miejscach w sieci krąży szkodliwy mit o tym, że sklepów tego typu nie można pozycjonować. Otóż jest to nieprawda – sklepy SaaS da się pozycjonować, a większość dostawców (choć nie wszyscy!) tego typu usług dostarcza bardzo wygodne narzędzia, które dają możliwość edycji wszystkich istotnych, technicznych aspektów SEO – mamy tu na myśli ustawienie praktycznie dowolnej struktury adresów URL, czy też wdrożenie danych strukturalnych, meta-title, czy też meta-descrption.

  Rozwiązania open-source

  Decydując się na rozwiązanie open-source dostajemy wszystko to, co najlepsze w modelu SaaS, jednocześnie pomijając przy tym kosztochłonność projektów dedykowanych. Decydując się na współpracę z Lemur Studio możesz liczyć na naszą pomoc i fachowe doradztwo począwszy od etapu projektu sklepu, po jego wdrożenie, szkolenie z obsługi panelu dla Ciebie lub/i Twojego zespołu, aż po bieżące utrzymanie, administrację serwisu i oczywiście jego promocję w ramach SEO i SEM. Sklep jest tylko i wyłącznie Twoją własnością, a wszelkie edycje nanosimy na niego sprawnie i w ramach szerszej, regularnej współpracy – zupełnie bezpłatnie. Tworząc sklep nie robisz tego po to, aby go posiadać, tylko po to, aby zarabiać na nim pieniądze – stąd dalsza współpraca związana z jego promocją jest praktycznie niezbędna. W końcu Twoi przyszli klienci muszą Cię jakoś odnaleźć w zakamarkach sieci, prawda? Dodatkową zaletą stałej współpracy jest fakt, że koszty związane z budową sklepu najczęściej wliczone są w cenę miesięcznego abonamentu, w związku z czym na starcie nie ponosisz żadnej, poważnej inwestycji. Idąc dalej – jakie rozwiązania open-source są do Waszej dyspozycji?

  PrestaShop

  Najczęściej wybierane i najbardziej optymalne z istniejących rozwiązanie dedykowane w szczególności dla sklepów średniej i dużej wielkości. Jest to platforma dostarczająca wszelkich istotnych funkcjonalności – zarówno dla sprzedawcy, jak i użytkownika. Z racji wysokiego poziomu zaawansowania systemu, możemy budować tutaj złożone reguły sprzedażowe, nieszablonowe konfiguracje poszczególnych produktów (a także grup produktów, kategorii), czy też ciekawe warunki promocyjne zakupów. Funkcjonalności sklepu możemy w łatwy i szybki sposób rozbudować przy pomocy dużej liczby dodatków, które znaleźć możemy m.in. na oficjalnej stronie skryptu: https://www.prestashop.com/pl, czy też u zaufanych firm i partnerów.

  WordPress – WooCommerce

  Rozwiązanie najłatwiejsze, najprostsze i najtańsze w budowie. Tworzone najczęściej z przeznaczeniem dla niewielkich sklepów lub jako rozszerzenie, umożliwiające sprzedaż kilku produktów na własnej stronie internetowej. Wtyczka WooCommerce jest tak naprawdę dodatkiem do platformy WordPress, a nie pełnowartościowym skryptem sklepowym, przez co nie dostarcza ona tylu możliwości ustawień, konfiguracji produktów, co inne rozwiązania typu open-source. Z drugiej strony spotkacie się tutaj z bardzo przejrzystą i łatwą obsługą, a nanoszenie wielu zmian we własnym zakresie będzie proste, łatwe i przyjemne, a przede wszystkim – nie wymagające specjalistycznej wiedzy programistycznej.

  Magento

  Skrypt wykorzystywany najczęściej do budowy bardzo dużych sklepów, z dużą liczbą produktów i kategorii. Magento, to jedno z najlepszych i najbardziej zaawansowanych narzędzi sprzedażowych, jednak jest to również platforma bardzo zasobochłonna. Serwer, na którym utrzymywany jest sklep musi być bardzo wydajny, aby obsłużył wszystkie funkcjonalności oraz użytkowników, którzy w danej chwili w sklepie się znajdują. Koszty zbudowania i późniejszego utrzymania sklepu na silniku Magento nierzadko zbliżone są do kosztów stworzenia sklepu opartego o indywidualne rozwiązanie, dlatego w przypadku bardzo dużych projektów e-commerce warto poświęcić więcej czasu i zastanowić się, które z tych dwóch rozwiązań będzie lepsze w przypadku danego biznesu.

  PrestaShop

  Najczęściej wybierane i najbardziej optymalne z istniejących rozwiązanie dedykowane w szczególności dla sklepów średniej i dużej wielkości. Jest to platforma dostarczająca wszelkich istotnych funkcjonalności – zarówno dla sprzedawcy, jak i użytkownika. Z racji wysokiego poziomu zaawansowania systemu, możemy budować tutaj złożone reguły sprzedażowe, nieszablonowe konfiguracje poszczególnych produktów (a także grup produktów, kategorii), czy też ciekawe warunki promocyjne zakupów. Funkcjonalności sklepu możemy w łatwy i szybki sposób rozbudować przy pomocy dużej liczby dodatków, które znaleźć możemy m.in. na oficjalnej stronie skryptu: https://www.prestashop.com/pl, czy też u zaufanych firm i partnerów.

  Wygodne raty 0% na stworzenie nowego sklepu internetowego

  Budowa lub przebudowa strony internetowej, czy też sklepu bywa kosztowna. U nas te koszty możesz rozłożyć sobie na wygodne raty 0% – bez żadnych ukrytych zapisów, gwiazdek i haczyków.

  o

  W przypadku awarii sklepu naprawiamy błąd w 48h od czasu zgłoszenia

  Nie tylko promujemy Twoją stronę, ale również opiekujemy się nią od strony deweloperskiej. Jako jedyna agencja SEO/SEM w Polsce dbamy o to, aby w razie awarii niezwłocznie przywrócić funkcjonowanie Twojego sklepu po to, aby z powrotem mógł generować dla Ciebie sprzedaż, przychody i pieniądze.

  o

  Własna platforma sprzedażowa

  Najwyższy poziom zaawansowania, jeśli chodzi o sklepy internetowe. Własna platforma sprzedażowa jest skierowana dla bardzo zaawansowanych i świadomych sprzedawców. Daje możliwość indywidualnego i bardzo dokładnego zaplanowania poszczególnych procesów, zarówno po stronie kokpitu, jak i po stronie front-endowej, z którą kontakt ma użytkownik końcowy – klient. Indywidualne rozwiązanie, to z pewnością stosunkowo duży koszt produkcji, ponieważ musi zostać stworzone przez najlepszych i najbardziej doświadczonych developerów. Nie mamy tutaj żadnego, wstępnie przygotowanego skryptu, więc sami musimy zadbać od A do Z o wysoki poziom bezpieczeństwa sklepu, danych użytkowników i płatności. Sklep, jak można się domyślać – możemy rozbudowywać we wszelkich możliwych kierunkach, realizując przy tym najbardziej śmiałe pomysły. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z e-commerce, powinieneś wybrać dużo prostsze rozwiązanie, jednak jeśli zdecydujesz się na stałą współpracę z nami w ramach SEO, SEM i pozwolisz nam rozwijać swój biznes, to najpewniej z czasem, przyjdzie taki moment, w którym przesiadka na własną platformę sprzedażową będzie nieunikniona.

   Podaj nazwę swojej domeny, aby uzyskać darmową konsultację.

   Imię (mile widziane)

   Telefon (mile widziany)
   PrestaShop – zalety

   Decydując się na sklep internetowy oparty na skrypcie PrestaShop możesz liczyć na wiele korzyści, które wiążą się z tym wyborem. Poniżej, w bardzo telegraficznym skrócie, możesz zapoznać się z tymi, które z naszego punktu widzenia mogą okazać się być dla Ciebie najbardziej atrakcyjne:

   Opcja Multistore

   Prawdziwa gratka przewidziana dla rasowych handlowców, którzy chcieliby prowadzić kilka sklepów jednocześnie i zarządzać nimi z poziomu jednego, łatwego do ogarnięcia kokpitu. Bardzo wartościowa funkcjonalność – kto wie, może jeśli nie na samym początku, to będzie przydatna dla Ciebie z czasem? Możesz ją wdrożyć w dowolnym momencie, w miarę postępów w rozwoju swojego biznesu.

   Tysiące szablonów do wyboru

   Z pewnością znajdziesz w nich coś dla siebie, a rozsądny wybór pozwoli Ci zaoszczędzić środki przewidziane na stworzenie indywidualnego projektu graficznego. To, co zostanie Ci w portfelu możesz przeznaczyć na prace związane z budowaniem swojej widoczności w sieci i pozwolić, aby Twój sklep zacząć zarabiać szybciej i więcej. Jeśli po czasie stwierdzisz, że lepiej byłoby dysponować bardziej indywidualnym rozwiązaniem – podmiana warstwy front-endowej (graficznej) serwisu to z reguły bułka z masłem.

   Obsługa wielu wersji językowych

   Jeśli sprzedajesz lub chcesz sprzedawać swój produkt na rynkach zagranicznych – nie będziesz miał z tym absolutnie żadnego problemu. Razem z Lemur Studio i PrestaShop możesz spokojnie rozwijać swój biznes w różnych krajach, przy uwzględnieniu płatności w różnych walutach. Tłumaczenie poszczególnych elementów funkcjonalnych sklepu jest banalnie proste i w dodatku – w sporej części automatyczne.

   Duża społeczność użytkowników

   Z dowolnym problemem, czy też zapytaniem, możemy zawsze zgłosić się do niezwykle rozbudowanej społeczności użytkowników, developerów i po prostu miłośników platformy PrestaShop. Oficjalne, polskojęzyczne forum obfituje w porady wielu wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów, którzy bardzo chętnie służą pomocą i dobrą radą, a w przypadku problemów z danymi funkcjonalnościami lub dodatkami – zaawansowaną pomocą techniczną. Generalnie rzecz biorąc istnieje bardzo duża szansa, że odpowiedź na pytanie, które chcesz zadać, została już bardzo szeroko omówiona.

   Możliwość łatwej rozbudowy, modyfikacji platformy

   Zarówno na stronie projektu, jak i w wielu innych miejscach w sieci możemy znaleźć całe mnóstwo pluginów, dodatków zwiększających możliwości sklepu. W przypadku, gdyby Twojego pomysłu na funkcjonalność nie można było zrealizować z pomocą tysięcy dostępnych na rynku wtyczek pamiętaj, że nasz zespół developerów może zawsze stworzyć i wdrożyć rozwiązanie skrojone specjalnie na Twoje potrzeby!

   Prosta i intuicyjna obsługa panelu administracyjnego

   Wielu przedsiębiorców odwleka swoją decyzję o budowie sklepu internetowego, ze względu na strach przed skomplikowaną obsługą platformy. Inni z kolei sądzą, że do jego obsługi niezbędne będzie zatrudnienie wysoko wykwalifikowanego specjalisty. Nic bardziej mylnego! Zrozumienie podstawowych funkcjonalności i procesów rządzących sklepem opartym o skrypt PrestaShop zajmie Ci zaledwie kilka godzin. W razie potrzeby, zawsze i chętnie służymy pomocą, radą lub szkoleniem z obsługi systemu dla Ciebie lub/i Twoich pracowników.

   Bezproblemowa sprzedaż na urządzeniach mobilnych

   Większość ruchu w sieci, już od lat generowana jest przez użytkowników korzystających z Internetu mobilnie. Wszelkie projekty – czy to szablony graficzne wybrane z sieci, czy też tworzone wg indywidualnego pomysłu, są zawsze w 100% responsywne, czyli działają doskonale na dowolnego rodzaju smartfonach i tabletach. Nie ma obawy, że użytkownik trafiający do Waszego sklepu z poziomu urządzenia mobilnego, opuści go w pośpiechu z powodu braku czytelności.

   Zaawansowana możliwość przygotowania sklepu pod kątem technicznych aspektów SEO

   Jeden z najważniejszych czynników, dla którego tak bardzo pokochaliśmy skrypt PrestaShop. Wszelkie zmiany i edycje, o których naniesieniu marzy SEOwiec z krwi i kości, można dodawać i zmieniać szybko – wedle uznania. Twój sklep potrzebuje dobrej promocji, a twórcy platformy PrestaShop doskonale to rozumieją i bardzo nam w tym pomagają!